| Duńskie firmy łączą siły by promować żywność ekologiczną |
| czwartek, 09 grudnia 2010 09:41 | |
Kuchnia nordycka zyskuje sobie coraz więcej zwolenników. Jej kluczowe elementy to jakość, czystość, prostota i powrót do korzeni. Każde z tych kryteriów spełnia żywność ekologiczna. Duńskie firmy postanowiły promować ją wspólnie.7 duńskich firm wzięło udział w Sympozjum Kulinarnym w Kolonii, gdzie spotkało się około 1000 szefów kuchni. W spotkaniu brało także udział około 250 dziennikarzy z różnych krajów. Duńczycy planują także akcje promocyjne w Berlinie i na Targach BioFach. Wszystkie inicjatywy odbywają się pod wspólnym szyldem „Organic Denmark”. Program Organic Denmark wystartował w 2007 roku. Wspołpraca opłaca się, gdyż w tym czasie eksport duńskiej żywności ekologicznej wzrósł o 250%. – Od momentu gdy Dania została krajem roku na targach BioFach a restauracja Noma otrzymała tytuł najlepszej na świecie, gastronomiczny świat patrzy na Danię życzliwym okiem – cieszy się Klaus Bentzen odpowiedzialny za promocję w „Organic Denmark”. Więcej na temat Organic Denmark. źródło: organic-market.info Jeśli chcą być Państwo na bieżąco z aktualnościami i artykułami zamieszczanymi na http://biokurier.pl zapraszamy do skubskrypcji newslettera (po lewej stronie u dołu)!
Raz w tygodniu dostarczamy porcji świeżych informacji!
Nowe trendy na rynku ekologicznym ? to temat konferencji organizowanej przez redakcję Biokuriera w ramach najbliższej edycji (15-17 października) Targów Natura Food w Łodzi. Nasi prelegenci przybliżą słuchaczom tematy sprawiedliwego handlu, naturalnej kosmetyki, eko tekstyliów, ekoproduktów dla dzieci. Handlowcy będą mieli okazję dowiedzieć się jak włączyć się w ogólnopolskie kampanie dotyczące zdrowego odżywiania. |









Kuchnia nordycka zyskuje sobie coraz więcej zwolenników. Jej kluczowe elementy to jakość, czystość, prostota i powrót do korzeni. Każde z tych kryteriów spełnia żywność ekologiczna. Duńskie firmy postanowiły promować ją wspólnie.





