Newsletter
Bądź na bieżąco z nowościami w świecie BIO i naszym serwisie. Zapraszamy do subskrypcji naszego newslettera!


Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
khantry design
Ekologiczna bawełna coraz popularniejsza
wtorek, 09 listopada 2010 09:11

W latach 2008 oraz 2009 zebrano 175.000 ton bawełny ekologicznej, czyli 20 % więcej niż w poprzednim sezonie. W chwili obecnej uprawą  ekologicznej bawełny trudni się 222 000 rolników w 22 krajach.

Do wzrostu popytu przyczyniają się zarówno nowe rynki w Europie Wschodniej i Azji jak też już utrwalone rynki w Ameryce Północnej i Europie.

Zapotrzebowanie przeżywającego boom rynku Wielkiej Brytanii wg oceny rynku do 2012 r. wzrośnie trzykrotnie. Procentowo mniejszą wagę mają obecnie inne włókna naturalne z upraw ekologicznych, takie jak wełna, jedwab, len czy też konopie. Pamiętać jednak należy, że w skali globalnej są to wciąż liczby niewielkie. Obrót bawełną ekologiczną stanowi jedynie 1 % udziału w całym rynku bawełny

Tempo wzrostu daje jednak do myślenia dlatego zapraszamy do lektury raportu Zielona i etyczna moda nadchodzą

Na zdjęciu: Pokaz ekologicznej mody zorganizowany w trakcie Targów Bio Fach.



Jeśli chcą być Państwo na bieżąco z aktualnościami i artykułami zamieszczanymi na http://biokurier.pl zapraszamy do skubskrypcji newslettera (po lewej stronie u dołu)!
Raz w tygodniu dostarczamy porcji świeżych informacji!

Nowe trendy na rynku ekologicznym ? to temat konferencji organizowanej przez redakcję Biokuriera w ramach najbliższej edycji (15-17 października) Targów Natura Food w Łodzi. Nasi prelegenci przybliżą słuchaczom tematy sprawiedliwego handlu, naturalnej kosmetyki, eko tekstyliów, ekoproduktów dla dzieci. Handlowcy będą mieli okazję dowiedzieć się jak włączyć się w ogólnopolskie kampanie dotyczące zdrowego odżywiania.

 

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Maj 2012
P W Ś C P S N
30 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3