Newsletter
Bądź na bieżąco z nowościami w świecie BIO i naszym serwisie. Zapraszamy do subskrypcji naszego newslettera!


Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
khantry design
USA. Wsparcie dla ogródków szkolnych i nauki zdrowego odżywiania
wtorek, 14 września 2010 09:28

Amerykański Resort Rolnictwa zapowiada wsparcie dla rozwoju, tworzenia i funkcjonowania ogrodów szkolnych na w dzielnicach slumsów oraz rozwijania wiedzy uczniów na temat rolnictwa i zdrowego odżywiania się. Działania te mają być realizowane w ramach pilotażowego programu Publiczne Ogrody Szkolne (People's Garden Pilot School).

Program dysponuje budżetem w wysokości 1.000.000 Dollarów. Realizowany będzie w 5 stanach i obehmie szkoły, w których co najmniej 50 procent wszystkich uczniów spełnia wymogi dotyczące otrzymywania bezpłatnych lub tańszych obiadów. Są to przede wszystkim szkoły w biedniejszych dzielnicach. Rośliny uprawiane w szkolnych ogródkach mogą być wykorzystane do przygotowania obiadów szkolnych, rodzin, studentów wyższych domów i banki żywności dla ubogich.

Ogrody publiczne i edukacja rolnicza w społecznościach mają ogromny potencjał do kształcenia dzieci w zakresie wiedzy o zdrowym odżywianiu - tłumaczy Tom Vilsack z USDA.

Program zdrowego odżywiania jest jednym z priorytetów administracji prezydenta Obamy. Kongres zatwierdził niedawno Child Nutrition Act (Ustawa odżywianiu dzieci), która zapewnia środki na różne programy dla amerykańskich dzieci w wieku szkolnym i powinny przyczynić się do poprawy żywienia dzieci.

W celu zwalczania otyłości u dzieci i poprawy jakości żywienia dzieci amerykańskich działa także pierwsza dama Michelle Obama (kampania Let's move).

Być może w Polsce także odrodzą się szkolne ogródki... i to nie tylko w szkołach z najbiedniejszych rejonów? Zobaczymy... na razie zapraszamy do działu EKO OGRÓD.

źródło: bio-info.cz


Jeśli chcą być Państwo na bieżąco z aktualnościami i artykułami zamieszczanymi na http://biokurier.pl zapraszamy do skubskrypcji newslettera (po lewej stronie u dołu)!
Raz w tygodniu dostarczamy porcji świeżych informacji!

Nowe trendy na rynku ekologicznym ? to temat konferencji organizowanej przez redakcję Biokuriera w ramach najbliższej edycji (15-17 października) Targów Natura Food w Łodzi. Nasi prelegenci przybliżą słuchaczom tematy sprawiedliwego handlu, naturalnej kosmetyki, eko tekstyliów, ekoproduktów dla dzieci. Handlowcy będą mieli okazję dowiedzieć się jak włączyć się w ogólnopolskie kampanie dotyczące zdrowego odżywiania.

 

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Maj 2012
P W Ś C P S N
30 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3